Forums Dyskusyjne
Liceum czy technikum? - Wersja do druku

+- Forums Dyskusyjne (http://www.dyskusyjne.pl)
+-- Dział: Nauka i Szkolnictwo (http://www.dyskusyjne.pl/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Dział: Szkoła Średnia (http://www.dyskusyjne.pl/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Liceum czy technikum? (/showthread.php?tid=77)



Liceum czy technikum? - Eldorado - 12-01-2012

Którą ze szkół ukończyliście ?Smile Uważacie, że tylko ci, co nie dostali się do liceum to idą do technikum?
Ja mam wrażenie, że coraz więcej ludzi decyduje się na technikum, ze względu na egzamin techniczny i wyuczony zawód. Od razu po szkole można iść do pracy i nie zastanawiać się nad tym, że ma się tylko maturę i trzeba iść gdzieś dalej aby coś osiągnąć.


RE: Liceum czy technikum? - olkademolka - 12-02-2012

ukończyłam liceumSmile ale chyba większość dziewczyn się na to decyduje,bo tak naprawdę poza technikum gastronomicznym,to nie ma dla nas miejsca gdzie indziej ;P wydaje mi się,że technika zbierają coraz więcej uczniów właśnie ze względu na zdobycie zawodu. w dzisiejszych czasach nawet po obronieniu magistra ma się problem ze znalezieniem pracy,a tak: masz wyuczony zawód idziesz od razu po technikum do pracy i masz święty spokój.


RE: Liceum czy technikum? - Garbaty anioł - 12-03-2012

Taka jest niestety smutna i szara rzeczywistość Sad Niby liceum daje Ci dużą i rozległą wiedzę, kształtuje Cię na człowieka wszechstronnie wykształconego, bla bla... :/ Prawda jest taka, że często liceum nie wnosi nic pozytywnego do naszego przyszłego życia a wręcz przeciwnie - trudniej jest nam odnaleźć się w świecie współczesnej specjalizacji, gdzie liczy się bycie dobrym w jednej rzeczy a nie "niby" ze wszystkiego. Drugą kwestią jest sama praca po obu tych szkołach. Po ukończeniu technikum masz takie same szanse dostać się na uczelnie wyższą jak po technikum.

------------------------------------------------------------------------
Chciałbym aby tak jak dawniej
Głowy jawnie ścinał kat.
Ja bym robił to najzgrabniej
Tłum by klaskał, a ja szybko z grzechu bym oczyścił świat!
[/b]


RE: Liceum czy technikum? - sawAnna - 12-19-2012

Długo się nie wahałam, poszłam do technikum i jestem bardzo zadowolona jak na razie. To tylko rok dłużej, a zawód I matura w kieszeni. A tak to trzeba robić liceum i np. dwuletnią szkołe policealną żeby mieć jakiś tytuł technika.


RE: Liceum czy technikum? - Kalosz - 12-21-2012

technikum, teraz studia wyższe nic nie dają, poza papierkiem którym można sobie fajeczke odpalić, jesli się znajomości nie ma


RE: Liceum czy technikum? - Ponury Żniwiarz - 12-26-2012

Ja poszedłem do liceum, bo mi rodzice truli przez pół gimnazjum, że do technikum właśnie idą same matoły. Poszedłem już do tego liceum dla świętego spokoju i w sumie teraz żałuję. Mam na polibudzie kumpli starszych ode mnie o rok, po technikum właśnie, i często radzą sobie lepiej ode mnie, niby lepiej wykształconego po tym liceum, bo mieli więcej praktycznych przedmiotów niż ja z tą swoją - pożal się borze - fizyką i matmą :/ Także powiedzmy sobie szczerze, że aktualnie to czy się idzie do liceum czy technikum nie robi większej różnicy, na jednym i na drugim znajdą się ludzie głupsi i mądrzejsi.